• SÜZME ŞEMDİNLİ BALI
SÜZME ŞEMDİNLİ BALI
Ürün Kodu : BL01       Yorumlar (0)      Yorum Ekle

Türkiye’nin güneydoğu sınırında yer alan Şemdinli Vadisi, yüksek rakımı ve içerisinde endemik türler de barındıran habitatı ile Türkiye’de arıcılık için en uygun coğrafyalardan biri olma özelliğini taşıyor. Şemdinli Vadisi; florasında karahindiba, sarı papatya, geven, beyaz üçgül, yonca, çoban dikeni, kazayağı, nane, kekik, adaçayı, deve dikeni, frenk maydanozu, yavşan otu gibi çiçek türlerini barındırıyor.


Şemdinli balı, Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki yüksek rakımlı yaylalarda dolaşan arıların, sadece bu bölgedeki çiçeklerden ürettiği yöresel bir bal çeşididir. Şemdinli balının üretimi için kovanlar, arıcılar tarafından mayıs-haziran aylarında kurulur. Bal sağımı ise yaz aylarında yapılır. Şemdinli süzme çiçek balı, vücudun günlük ihtiyaç duyduğu besin ve enerji öğelerini karşılamak adına lezzetli bir alternatif sunar. 


Şemdinli balının kalori değeri 100 gram için 304 kalori (kcal)’dir.


Balın yetişkinler ve çocuklar için günlük ideal tüketim miktarı, vücut ağırlığı ile doğru orantılı şekilde hesaplanmalıdır. Buna göre; 1 kilograma karşılık 1 gram bal tüketimi önerilir. Ancak 0-1 yaş arası çocuklar kesinlikle bal tüketmemelidir. Bunun yanı sıra herhangi bir kronik hastalığınız ya da alerji riskiniz varsa da bal tüketimi konusunda doktorunuza danışmanız gerekmektedir.


Kavanoz miktarı net 900 gramdır.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
Ücretsiz Kargo
SÜZME AĞRI BALI
Ücretsiz Kargo
HASKAYMAK YAYLA BALI
Ücretsiz Kargo
HASKAYMAK GEVEN BALI
Ücretsiz Kargo
ÇİÇEK PETEK BAL 500 GR.
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.